רפואה
ויופי נפגשים

קבל/י הצעת מחיר על כל טיפולי האסתטיקה

choose_treatment_image

לאחר ניתוח הגדלת חזה

לאחר ניתוח הגדלת חזה

אם החלטת לעבור ניתוח להגדלת חזה חשוב להגיע עם ציפיות ריאליות ולשאול כמה שיותר שאלות לפני הכניסה לניתוח. אם תהיי מודעת בדיוק למה עומד להתרחש, מה הסיכונים, מהן תופעות הלוואי ולמה לצפות לאחר הניתוח, תוכלי להתמודד בצורה מוצלחת יותר והדבר יכול למנוע תחושה של תסכול או אכזבה. אחד הדברים שרבות תוהות לגביו הוא תוך כמה זמן ניתן לחזור לשגרה לאחר הניתוח? האם יש כאבים? איך תרגישי כשתצאי מהניתוח?

מרגע ההתעוררות לאחר הניתוח תהיי נתונה בהשגחה רפואית. על פי רוב, תוכלי להשתחרר הביתה לאחר 8 שעות, אך יש אפשרות שתישארי לאשפוז למשך הלילה. התפרים נמסים מעצמם כך שלא תצטרכי הוצאה של התפרים, ועל אזור החתך והתפרים יהיו פלסטרים רפואיים. במשך שבועיים תצטרכי ללבוש חזיית ספורט מיוחדת כל הזמן. בנוסף, תצטרכי להימנע משכיבה על הבטן במשך חודש. כמו כן, כל עוד את חשה בכאבים עדיף שלא תנהגי מכיוון שהכאבים עלולים להגביל את תנועות הידיים.

תהליך ההחלמה

איך תרגישי לאחר הניתוח תלוי מאוד גם במיקום השתל. אם עברת ניתוח הגדלה תת שרירית, אז הניתוח עצמו מסובך יותר, ההחלמה ארוכה יותר והכאבים רבים יותר. על כן במקרה זה קיימות יותר מגבלות לגבי פעילות, ובייחוד פעילות ספורטיבית. אם השתל ממוקם מעל לשריר (הגדלה על שרירית) אז ההחלמה קצרה יותר וניתן לחזור לפעילות רגילה מהר יותר. בדרך כלל, אפשר לחזור לעבודה כ-3 ימים אחרי הניתוח.

במשך השבוע הראשון שלאחר הניתוח תצטרכי להימנע מפעילות גופנית (בעיקר כזאת שמטלטלת את השדיים כגון ריצה) וחשוב מאוד לנוח. בתום שבוע לאחר הניתוח תצטרכי להגיע לביקורת. תוכלי לחזור לפעילות גופנית מלאה רק לאחר כחודש. לאחר חודש תצטרכי להגיע לבדיקת מעקב נוספת. במשך החודש הראשון לא תוכלי לישון על הבטן. לאחר מכן מומלץ להמשיך ולהגיע לביקורות, אפילו אם נדמה שהכל בסדר (לאחר 3 חודשים, חצי שנה ושנה).

יש לקחת בחשבון שהצורה הסופית של השדיים תתקבל לאחר זמן מה – הדבר תלוי במיקום השתל. כאשר מדובר בהגדלה תת שרירית השדיים לא נראים טוב לאחר הניתוח, מכיוון שהם נראים אף קטנים יותר. רק לאחר כשלושה חודשים תתקבל צורתם הסופית, כך שיש להתאזר בסבלנות. אם מדובר בהגדלה על שרירית, התוצאות מתקבלות כבר לאחר כ-6 שבועות. הצלקת מהניתוח עשויה להישאר. תהליך ההחלמה שלה ארוך ויכול לקחת כשנה, או יותר. צריך לטפל בה במיוחד בכדי לטשטש אותה.

כאבים ומיחושים

אחרי הניתוח החזה נפוח, עלולים להיווצר שטפי דם ואת תחושי כאבים. הכאבים חזקים יותר אם מדובר בהגדלה תת שרירית. ניתן לקחת משככי כאבים בכדי להקל על התחושה אך יש להיוועץ מראש עם הרופא לגבי המינון. בשבועות הראשונים, יכול להיות תחווי אובדן תחושה בשדיים ובאזור הפטמה, או לחילופין שדייך יהיו רגישים למגע ותרגישי צריבה בפטמות. תופעות אלה אמורות להיעלם לאחר מספר חודשים. עם זאת, לעיתים לוקח בין שנה לשנה וחצי עד שסיבוכים אלה נעלמים לגמרי.

בכל מקרה שבו את מפתחת חום, דלקת, חשה כאבים חזקים, קשיי נשימה, פצעים או שינוי חריג בצורת השדיים – חשוב שתפני מיד לרופא.
 

כתבות באותו נושא:

All Copyrights reserved © ESTETIC 2011